S6002ESAP Littelfuse Inc.
littelfuse_thyristor_s6002xs_datasheet.pdf.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: SEN SCR 600V 2A 200 ?A TO92WB
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Sensitive Gate
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 5 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 µA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 22.5A, 25A
Current - On State (It (AV)) (Max): 1.2 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 800 mV
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.5 V
Current - Off State (Max): 5 µA
Supplier Device Package: TO-92
Current - On State (It (RMS)) (Max): 2 A
Voltage - Off State: 600 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SEN SCR 600V 2A 200 ?A TO92WB, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA), Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Sensitive Gate, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 5 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 µA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 22.5A, 25A, Current - On State (It (AV)) (Max): 1.2 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 800 mV, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.5 V, Current - Off State (Max): 5 µA, Supplier Device Package: TO-92, Current - On State (It (RMS)) (Max): 2 A, Voltage - Off State: 600 V.