S6010LS3
S6010LS3 Littelfuse Inc.
discrete-thyristors-sxx10xsxsxx10x-series-datasheet?assetguid=c279d6a4-477c-4f32-a9b3-f5ab1013f30b
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: SCR 600V 10A TO220
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Sensitive Gate
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Current - Hold (Ih) (Max): 8 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 500 µA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 83A, 100A
Current - On State (It (AV)) (Max): 6.4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 800 mV
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.6 V
Current - Off State (Max): 5 µA
Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab
Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A
Voltage - Off State: 600 V
Написати відгук
Description: SCR 600V 10A TO220, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Sensitive Gate, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Current - Hold (Ih) (Max): 8 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 500 µA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 83A, 100A, Current - On State (It (AV)) (Max): 6.4 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 800 mV, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.6 V, Current - Off State (Max): 5 µA, Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab, Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A, Voltage - Off State: 600 V.