S6010RS2
S6010RS2 Littelfuse Inc.
littelfuse_thyristor_sxx10xsx_sxx10x_datasheet.pdf.pdf
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: SCR 600V 10A TO220
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Sensitive Gate
Operating Temperature: -40°C ~ 110°C
Current - Hold (Ih) (Max): 6 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 µA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 83A, 100A
Current - On State (It (AV)) (Max): 6.4 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 800 mV
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.6 V
Current - Off State (Max): 5 µA
Supplier Device Package: TO-220 Non-Isolated Tab
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A
Voltage - Off State: 600 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SCR 600V 10A TO220, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Sensitive Gate, Operating Temperature: -40°C ~ 110°C, Current - Hold (Ih) (Max): 6 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 200 µA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 83A, 100A, Current - On State (It (AV)) (Max): 6.4 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 800 mV, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.6 V, Current - Off State (Max): 5 µA, Supplier Device Package: TO-220 Non-Isolated Tab, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Current - On State (It (RMS)) (Max): 10 A, Voltage - Off State: 600 V.