S6015L53
S6015L53 Littelfuse Inc.
littelfuse-thyristor-sxx15x-sxx16x-datasheet?assetguid=79f015e2-3c86-439e-afdb-10233dea63a6
Виробник: Littelfuse Inc.
Description: SCR 600V 15A TO220
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab, Formed Leads
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Current - Hold (Ih) (Max): 40 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 30 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 188A, 225A
Current - On State (It (AV)) (Max): 9.5 A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.6 V
Current - Off State (Max): 10 µA
Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab
Part Status: Discontinued at Digi-Key
Current - On State (It (RMS)) (Max): 15 A
Voltage - Off State: 600 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SCR 600V 15A TO220, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-220-3 Isolated Tab, Formed Leads, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Current - Hold (Ih) (Max): 40 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 30 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 188A, 225A, Current - On State (It (AV)) (Max): 9.5 A, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.6 V, Current - Off State (Max): 10 µA, Supplier Device Package: TO-220 Isolated Tab, Part Status: Discontinued at Digi-Key, Current - On State (It (RMS)) (Max): 15 A, Voltage - Off State: 600 V.