SA100AHB0G
SA100AHB0G Taiwan Semiconductor Corporation
SA%20SERIES_L2105.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: TVS DIODE 100VWM 162VC DO204AC
Packaging: Bulk
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.2A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 100V
Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15)
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 111V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 162V
Power - Peak Pulse: 500W
Написати відгук
Description: TVS DIODE 100VWM 162VC DO204AC, Packaging: Bulk, Package / Case: DO-204AC, DO-15, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 3.2A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 100V, Supplier Device Package: DO-204AC (DO-15), Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 111V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 162V, Power - Peak Pulse: 500W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.