SB3H90-E3/73
SB3H90-E3/73 Vishay General Semiconductor - Diodes Division
sb3h90.pdf
Виробник: Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Description: DIODE SCHOTTKY 90V 3A DO201AD
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: DO-201AD, Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 3A
Supplier Device Package: DO-201AD
Operating Temperature - Junction: 175°C (Max)
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 90 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 90 V
на замовлення 1000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: VISHAY - SB3H90-E3/73 - Schottky-Gleichrichterdiode, 90 V, 3 A, Einfach, DO-201AD, 2 Pin(s), 800 mV, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-201AD, Durchlassstoßstrom: 100A, rohsCompliant: YES, Diodenmontage: Durchsteckmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Diodenkonfiguration: Einfach, Qualifikation: -, Durchlassspannung, max.: 800mV, usEccn: EAR99, Durchschnittlicher Durchlassstrom: 3A, euEccn: NLR, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: SB, productTraceability: No, Periodische Spitzensperrspannung: 90V, Betriebstemperatur, max.: 175°C, SVHC: Lead (21-Jan-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SB3H90-E3/73 SB3H90-E3/73 Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division sb3h90.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 90V 3A DO201AD
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Part Status: Active
на замовлення 244 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
SB3H90-E3/73 SB3H90-E3/73 Виробник : VISHAY sb3h90.pdf Description: VISHAY - SB3H90-E3/73 - Schottky-Gleichrichterdiode, 90 V, 3 A, Einfach, DO-201AD, 2 Pin(s), 800 mV
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: DO-201AD
Durchlassstoßstrom: 100A
rohsCompliant: YES
Diodenmontage: Durchsteckmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Diodenkonfiguration: Einfach
Qualifikation: -
Durchlassspannung, max.: 800mV
usEccn: EAR99
Durchschnittlicher Durchlassstrom: 3A
euEccn: NLR
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: SB
productTraceability: No
Periodische Spitzensperrspannung: 90V
Betriebstemperatur, max.: 175°C
SVHC: Lead (21-Jan-2025)
Мінімальне замовлення: 20
Мінімальне замовлення: 8
SB3H90-E373 SB3H90-E373 Виробник : Vishay sb3h90.pdf Rectifier Diode Schottky 90V 3A 2-Pin DO-201AD Ammo