SBJ20200 DIOTEC SEMICONDUCTOR
Виробник: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Category: THT Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; THT; 200V; 10Ax2; ITO220AB; tube
Semiconductor structure: common cathode; double
Mounting: THT
Case: ITO220AB
Kind of package: tube
Type of diode: Schottky rectifying
Max. forward voltage: 0.92V
Load current: 10A x2
Max. forward impulse current: 135A
Max. off-state voltage: 200V