SBL40D1-04
SBL40D1-04 Lin Engineering
SBL40D1-04.pdf
Виробник: Lin Engineering
Description: 60 WATT BLDC SERVO MOTOR - 40 MM
Packaging: Box
Voltage - Rated: 36VDC
Size / Dimension: Square - 1.570" x 1.570" (39.88mm x 39.88mm)
Function: Standard
RPM: 3000 RPM
Type: DC Motor
Termination Style: Wire Leads with Connector
Encoder Type: Incremental
Power - Rated: 60W
Diameter - Shaft: 0.318" (8.08mm)
Mounting Hole Spacing: 1.810" (45.97mm)
Length - Shaft and Bearing: 1.000" (25.40mm)
Motor Type: Brushless (BLDC)
Torque - Rated (oz-in / mNm): 26.9 / 190
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 67.9 / 480
Part Status: Active
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 60 WATT BLDC SERVO MOTOR - 40 MM, Packaging: Box, Voltage - Rated: 36VDC, Size / Dimension: Square - 1.570" x 1.570" (39.88mm x 39.88mm), Function: Standard, RPM: 3000 RPM, Type: DC Motor, Termination Style: Wire Leads with Connector, Encoder Type: Incremental, Power - Rated: 60W, Diameter - Shaft: 0.318" (8.08mm), Mounting Hole Spacing: 1.810" (45.97mm), Length - Shaft and Bearing: 1.000" (25.40mm), Motor Type: Brushless (BLDC), Torque - Rated (oz-in / mNm): 26.9 / 190, Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 67.9 / 480, Part Status: Active.