SBL60D2-02
SBL60D2-02 Lin Engineering
SBL60D2-02.pdf
Виробник: Lin Engineering
Description: 400 WATT BLDC SERVO MOTOR - 60 M
Packaging: Box
Voltage - Rated: 60VDC
Size / Dimension: Square - 2.360" x 2.360" (59.94mm x 59.94mm)
Function: Standard
RPM: 3000 RPM
Type: DC Motor
Termination Style: Wire Leads with Connector
Encoder Type: Incremental
Power - Rated: 400W
Diameter - Shaft: 0.550" (13.97mm)
Mounting Hole Spacing: 2.750" (69.85mm)
Length - Shaft and Bearing: 1.180" (29.97mm)
Motor Type: Brushless (BLDC)
Torque - Rated (oz-in / mNm): 179.8 / 1270
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 481.5 / 3400
Part Status: Active
на замовлення 2 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 400 WATT BLDC SERVO MOTOR - 60 M, Packaging: Box, Voltage - Rated: 60VDC, Size / Dimension: Square - 2.360" x 2.360" (59.94mm x 59.94mm), Function: Standard, RPM: 3000 RPM, Type: DC Motor, Termination Style: Wire Leads with Connector, Encoder Type: Incremental, Power - Rated: 400W, Diameter - Shaft: 0.550" (13.97mm), Mounting Hole Spacing: 2.750" (69.85mm), Length - Shaft and Bearing: 1.180" (29.97mm), Motor Type: Brushless (BLDC), Torque - Rated (oz-in / mNm): 179.8 / 1270, Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 481.5 / 3400, Part Status: Active.