SBL80D2-01
SBL80D2-01 Lin Engineering
SBL80D2-01.pdf
Виробник: Lin Engineering
Description: 550 WATT BLDC SERVO MOTOR - 80 M
Packaging: Box
Voltage - Rated: 80VDC
Size / Dimension: Square - 3.140" x 3.140" (79.76mm x 79.76mm)
Function: Standard
RPM: 3000 RPM
Type: DC Motor
Termination Style: Wire Leads with Connector
Encoder Type: Incremental
Power - Rated: 550W
Diameter - Shaft: 0.740" (18.80mm)
Mounting Hole Spacing: 3.540" (89.92mm)
Length - Shaft and Bearing: 1.570" (39.88mm)
Motor Type: Brushless (BLDC)
Torque - Rated (oz-in / mNm): 254.9 / 1800
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 651.4 / 4600
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 550 WATT BLDC SERVO MOTOR - 80 M, Packaging: Box, Voltage - Rated: 80VDC, Size / Dimension: Square - 3.140" x 3.140" (79.76mm x 79.76mm), Function: Standard, RPM: 3000 RPM, Type: DC Motor, Termination Style: Wire Leads with Connector, Encoder Type: Incremental, Power - Rated: 550W, Diameter - Shaft: 0.740" (18.80mm), Mounting Hole Spacing: 3.540" (89.92mm), Length - Shaft and Bearing: 1.570" (39.88mm), Motor Type: Brushless (BLDC), Torque - Rated (oz-in / mNm): 254.9 / 1800, Torque - Max Momentary (oz-in / mNm): 651.4 / 4600.