SBTA41G12B
SBTA41G12B SIRECTIFIER
SBTA41GxxB.pdf _Catalogue_2025-2027.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Triacs
Description: Triac; 1.2kV; 40A; TG-C; Igt: 50mA; Ifsm: 350A
Case: TG-C
Mounting: THT
Gate current: 50mA
Type of thyristor: triac
Max. load current: 40A
Max. forward impulse current: 350A
Kind of package: bulk
Max. off-state voltage: 1.2kV
на замовлення 122 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Triacs, Description: Triac; 1.2kV; 40A; TG-C; Igt: 50mA; Ifsm: 350A, Case: TG-C, Mounting: THT, Gate current: 50mA, Type of thyristor: triac, Max. load current: 40A, Max. forward impulse current: 350A, Kind of package: bulk, Max. off-state voltage: 1.2kV.