Продукція > JAM > SC25-11WL
SC25-11WL JAM
SC.pdf
Виробник: JAM
Description: 2.5 MM W TO B CONNECTOR 11P HEAD
Packaging: Bulk
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC/DC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 11
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Detent Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Kinked Pin, Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.134" (3.40mm)
Insulation Height: 0.248" (6.30mm)