SCT-NO.1-E6-0-75MM
SCT-NO.1-E6-0-75MM TE Connectivity Raychem Cable Protection
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=SCT&DocType=DS&DocLang=English
Виробник: TE Connectivity Raychem Cable Protection
Description: HEATSHRINK TUBING .30" 4:1 BLK
Material: Polyolefin (PO), Irradiated
Length: 0.246' (75.00mm, 2.95")
Type: Tubing, Semi Rigid
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Shrinkage Ratio: 4 to 1
Inner Diameter - Supplied: 0.300" (7.62mm)
Inner Diameter - Recovered: 0.065" (1.65mm)
Recovered Wall Thickness: 0.060" (1.52mm)
Shrink Temperature: 110°C
Part Status: Active
Storage/Refrigeration Temperature: 65°F ~ 95°F (18°C ~ 35°C)
Написати відгук
Description: HEATSHRINK TUBING .30" 4:1 BLK, Packaging: Bulk, Features: Abrasion Resistant, Adhesive Lined, Flame Retardant, Fluid Resistant, Color: Black, Material: Polyolefin (PO), Irradiated, Length: 0.246' (75.00mm, 2.95"), Type: Tubing, Semi Rigid, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Shrinkage Ratio: 4 to 1, Inner Diameter - Supplied: 0.300" (7.62mm), Inner Diameter - Recovered: 0.065" (1.65mm), Recovered Wall Thickness: 0.060" (1.52mm), Shrink Temperature: 110°C, Part Status: Active, Storage/Refrigeration Temperature: 65°F ~ 95°F (18°C ~ 35°C), Shelf Life: 36 Months.