SCT151B-650R
SCT151B-650R SMC Diode Solutions
SCT151%20Series%20N2049%20REV.-.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: SCR 650V 12A TO-220B
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
SCR Type: Standard Recovery
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Hold (Ih) (Max): 30 mA
Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 120A @ 50Hz
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V
Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.6 V
Current - Off State (Max): 10 µA
Supplier Device Package: TO-220B
Part Status: Active
Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A
Voltage - Off State: 650 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SCR 650V 12A TO-220B, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, SCR Type: Standard Recovery, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Current - Hold (Ih) (Max): 30 mA, Current - Gate Trigger (Igt) (Max): 15 mA, Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm): 120A @ 50Hz, Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max): 1.5 V, Voltage - On State (Vtm) (Max): 1.6 V, Current - Off State (Max): 10 µA, Supplier Device Package: TO-220B, Part Status: Active, Current - On State (It (RMS)) (Max): 12 A, Voltage - Off State: 650 V.