SD040SC200A.T1
SD040SC200A.T1 SMC Diode Solutions
SD040SC200A%20D0003%20REV.A.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 1A DIE
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 20pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: Die
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 200°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 200 V
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 200V 1A DIE, Packaging: Tray, Package / Case: Die, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 20pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: Die, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 200°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 200 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 920 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 200 V.