Продукція > KYOCERA AVX > SD0805S040S0R3
SD0805S040S0R3 KYOCERA AVX
schottky.pdf
Виробник: KYOCERA AVX
Description: SCHOTTKY DIODES
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 300mA
Supplier Device Package: 1206
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 300 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 40 V
Написати відгук
Description: SCHOTTKY DIODES, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 300mA, Supplier Device Package: 1206, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 300 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 50 µA @ 40 V.