SD091SB150A.T2
SD091SB150A.T2 SMC Diode Solutions
SD091SB150A%20D0109%20REV.-.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY 150V 7.5A DIE
Packaging: Tray
Package / Case: Die
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Capacitance @ Vr, F: 250pF @ 5V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 7.5A
Supplier Device Package: Die
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 890 mV @ 7.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 µA @ 150 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 150V 7.5A DIE, Packaging: Tray, Package / Case: Die, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Capacitance @ Vr, F: 250pF @ 5V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 7.5A, Supplier Device Package: Die, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 150 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 890 mV @ 7.5 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 250 µA @ 150 V.