SDA100N18B
SDA100N18B SIRECTIFIER
Category: Diode modules
Description: Module: diode; double,common anode; 1.8kV; If: 100A; 21MM; screw
Electrical mounting: screw
Max. forward voltage: 1.5V
Load current: 100A
Max. load current: 180A
Max. forward impulse current: 1.54kA
Max. off-state voltage: 1.8kV
Case: 21MM
на замовлення 33 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Diode modules, Description: Module: diode; double,common anode; 1.8kV; If: 100A; 21MM; screw, Semiconductor structure: common anode; double, Type of semiconductor module: diode, Features of semiconductor devices: glass passivated, Mechanical mounting: screw, Electrical mounting: screw, Max. forward voltage: 1.5V, Load current: 100A, Max. load current: 180A, Max. forward impulse current: 1.54kA, Max. off-state voltage: 1.8kV, Case: 21MM.