SDA120N08B
SDA120N08B SIRECTIFIER
SDx120NxxB.pdf _Catalogue_2025-2027.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Diode modules
Description: Module: diode; double,common anode; 800V; If: 120A; 21MM; screw
Type of semiconductor module: diode
Semiconductor structure: common anode; double
Max. off-state voltage: 0.8kV
Load current: 120A
Case: 21MM
Max. forward voltage: 1.63V
Max. forward impulse current: 2.5kA
Electrical mounting: screw
Max. load current: 188A
Mechanical mounting: screw
Features of semiconductor devices: glass passivated
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Diode modules, Description: Module: diode; double,common anode; 800V; If: 120A; 21MM; screw, Type of semiconductor module: diode, Semiconductor structure: common anode; double, Max. off-state voltage: 0.8kV, Load current: 120A, Case: 21MM, Max. forward voltage: 1.63V, Max. forward impulse current: 2.5kA, Electrical mounting: screw, Max. load current: 188A, Mechanical mounting: screw, Features of semiconductor devices: glass passivated.