SDD100N16B
SDD100N16B SIRECTIFIER
_Catalogue_2025-2027.pdf SDx100NxxB.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Diode modules
Description: Module: diode; double series; 1.6kV; If: 100A; 21MM; Ufmax: 1.5V
Electrical mounting: screw
Max. forward voltage: 1.5V
Load current: 100A
Max. load current: 180A
Max. forward impulse current: 1.54kA
Max. off-state voltage: 1.6kV
Case: 21MM
на замовлення 34 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Diode modules, Description: Module: diode; double series; 1.6kV; If: 100A; 21MM; Ufmax: 1.5V, Semiconductor structure: double series, Type of semiconductor module: diode, Features of semiconductor devices: glass passivated, Mechanical mounting: screw, Electrical mounting: screw, Max. forward voltage: 1.5V, Load current: 100A, Max. load current: 180A, Max. forward impulse current: 1.54kA, Max. off-state voltage: 1.6kV, Case: 21MM.