SDEF2X75-12B1
SDEF2X75-12B1 SIRECTIFIER
SDKF2x75-12B.pdf _Catalogue_2025-2027.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Diode modules
Description: Module: diode; double series; 1.2kV; If: 75Ax2; 21MM; Ufmax: 1.85V
Type of semiconductor module: diode
Semiconductor structure: double series
Max. off-state voltage: 1.2kV
Load current: 75A x2
Case: 21MM
Max. forward voltage: 1.85V
Max. forward impulse current: 1.2kA
Electrical mounting: screw
Mechanical mounting: screw
Features of semiconductor devices: glass passivated; ultrafast switching
Reverse recovery time: 250ns
на замовлення 9 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Diode modules, Description: Module: diode; double series; 1.2kV; If: 75Ax2; 21MM; Ufmax: 1.85V, Type of semiconductor module: diode, Semiconductor structure: double series, Max. off-state voltage: 1.2kV, Load current: 75A x2, Case: 21MM, Max. forward voltage: 1.85V, Max. forward impulse current: 1.2kA, Electrical mounting: screw, Mechanical mounting: screw, Features of semiconductor devices: glass passivated; ultrafast switching, Reverse recovery time: 250ns.