SDK100N12B
SDK100N12B SIRECTIFIER
SDx100NxxB.pdf _Catalogue_2025-2027.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Diode modules
Description: Module: diode; double,common cathode; 1.2kV; If: 100A; 21MM; screw
Case: 21MM
Mechanical mounting: screw
Load current: 100A
Max. forward voltage: 1.5V
Max. forward impulse current: 1.54kA
Max. load current: 180A
Max. off-state voltage: 1.2kV
Semiconductor structure: common cathode; double
Type of semiconductor module: diode
на замовлення 1 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Diode modules, Description: Module: diode; double,common cathode; 1.2kV; If: 100A; 21MM; screw, Case: 21MM, Features of semiconductor devices: glass passivated, Electrical mounting: screw, Mechanical mounting: screw, Load current: 100A, Max. forward voltage: 1.5V, Max. forward impulse current: 1.54kA, Max. load current: 180A, Max. off-state voltage: 1.2kV, Semiconductor structure: common cathode; double, Type of semiconductor module: diode.