SDKF2X250-12B SIRECTIFIER
SDKF2x250-12B.pdf _Catalogue_2025-2027.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: Diode modules
Description: Module: diode; double,common cathode; 1.2kV; If: 250Ax2; 34MM
Type of semiconductor module: diode
Semiconductor structure: common cathode; double
Max. off-state voltage: 1.2kV
Load current: 250A x2
Case: 34MM
Max. forward voltage: 1.38V
Max. forward impulse current: 2.4kA
Electrical mounting: screw
Mechanical mounting: screw
Features of semiconductor devices: glass passivated; ultrafast switching
Reverse recovery time: 450ns
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Diode modules, Description: Module: diode; double,common cathode; 1.2kV; If: 250Ax2; 34MM, Type of semiconductor module: diode, Semiconductor structure: common cathode; double, Max. off-state voltage: 1.2kV, Load current: 250A x2, Case: 34MM, Max. forward voltage: 1.38V, Max. forward impulse current: 2.4kA, Electrical mounting: screw, Mechanical mounting: screw, Features of semiconductor devices: glass passivated; ultrafast switching, Reverse recovery time: 450ns.