SDURK20Q60
SDURK20Q60 SMC Diode Solutions
SDURK20Q60%20N2334%20REV.A.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: 600V, 20A, ITO-220AC-2L, ULTRA F
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 58 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: ITO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V