SDURK30F60
SDURK30F60 SMC Diode Solutions
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: 30A 600V, ITO-220AC-2L,ULTRAFAST
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 104 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: ITO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2.2 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V