SDURK30Q60
SDURK30Q60 SMC Diode Solutions
SDURK30Q60%20N2523%20REV.A.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: 600V, 30A, ITO-220AC-2L, ULTRA F
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 40 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 30A
Supplier Device Package: ITO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 600 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 600 V