Продукція > SANYOU > SEC250-750MFLS3
SEC250-750MFLS3
SEC250-750MFLS3 SANYOU
SEC250-datasheet.pdf
Виробник: SANYOU
Category: Power Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic power; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 250A; SEC250
Type of relay: electromagnetic power
Contacts configuration: SPST-NO
Rated coil voltage: 12V DC
Contact current max.: 250A
Switched voltage: max. 750V DC
Manufacturer series: SEC250
Mounting: on panel
Body dimensions: 77.8x66.5x73.3mm
Coil resistance: 3.4Ω
Coil power consumption: 2.6W
Operating temperature: -40...85°C
Contact resistance: 600mΩ
DC contacts rating @R: 200A / 750V DC
Coil voltage min.: 9V DC
Coil voltage max.: 36V DC
на замовлення 3 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic power; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 250A; SEC250, Type of relay: electromagnetic power, Contacts configuration: SPST-NO, Rated coil voltage: 12V DC, Contact current max.: 250A, Switched voltage: max. 750V DC, Manufacturer series: SEC250, Mounting: on panel, Body dimensions: 77.8x66.5x73.3mm, Coil resistance: 3.4Ω, Coil power consumption: 2.6W, Operating temperature: -40...85°C, Contact resistance: 600mΩ, DC contacts rating @R: 200A / 750V DC, Coil voltage min.: 9V DC, Coil voltage max.: 36V DC.