Продукція > SANYOU > SEF20-S-M24G
SEF20-S-M24G SANYOU
Виробник: SANYOU
Category: Power Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 30A
Mounting: connectors
Type of relay: electromagnetic
Manufacturer series: SEF20
Contacts configuration: SPST-NO
Operating temperature: -40...85°C
Leads dimensions: 4.8x0.5mm; 6.3x0.8mm
Contact resistance: 5mΩ
Operate time: 30ms
Body dimensions: 30.1x44x30mm
Coil power consumption: 2.6W
Coil voltage min.: 14.4V DC
Rated coil voltage: 24V DC
Coil voltage max.: 36V DC
Contact current max.: 30A
Contact rated current: 20A
DC contacts rating @R: 20A / 800V DC
Coil resistance: 222Ω
Switched voltage: max. 800V DC
Switching capacity: 13.5kW
Electrical life: 100000 cycles
Mechanical durability: 500000 cycles
Leads: connectors
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 30A, Mounting: connectors, Type of relay: electromagnetic, Manufacturer series: SEF20, Contacts configuration: SPST-NO, Operating temperature: -40...85°C, Leads dimensions: 4.8x0.5mm; 6.3x0.8mm, Contact resistance: 5mΩ, Operate time: 30ms, Body dimensions: 30.1x44x30mm, Coil power consumption: 2.6W, Coil voltage min.: 14.4V DC, Rated coil voltage: 24V DC, Coil voltage max.: 36V DC, Contact current max.: 30A, Contact rated current: 20A, DC contacts rating @R: 20A / 800V DC, Coil resistance: 222Ω, Switched voltage: max. 800V DC, Switching capacity: 13.5kW, Electrical life: 100000 cycles, Mechanical durability: 500000 cycles, Leads: connectors.