Продукція > SEMIKRON DANFOSS > SEMIX603GB12E4SICP 27895300
SEMIX603GB12E4SICP 27895300 SEMIKRON DANFOSS
SEMiX603GB12E4SiCp.pdf
Виробник: SEMIKRON DANFOSS
Category: IGBT modules
Description: Module: IGBT; transistor/transistor; IGBT half-bridge; Ic: 600A
Type of semiconductor module: IGBT
Semiconductor structure: transistor/transistor
Topology: IGBT half-bridge; thermistor
Max. off-state voltage: 1.2kV
Collector current: 600A
Case: SEMiX® 3p
Application: for UPS; Inverter; photovoltaics
Electrical mounting: Press-Fit; screw
Gate-emitter voltage: ±20V
Pulsed collector current: 1.2kA
Mechanical mounting: screw
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: IGBT modules, Description: Module: IGBT; transistor/transistor; IGBT half-bridge; Ic: 600A, Type of semiconductor module: IGBT, Semiconductor structure: transistor/transistor, Topology: IGBT half-bridge; thermistor, Max. off-state voltage: 1.2kV, Collector current: 600A, Case: SEMiX® 3p, Application: for UPS; Inverter; photovoltaics, Electrical mounting: Press-Fit; screw, Gate-emitter voltage: ±20V, Pulsed collector current: 1.2kA, Mechanical mounting: screw.