Продукція > SANYOU > SET40-2120ATF
SET40-2120ATF SANYOU
Виробник: SANYOU
Category: Power Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 12VAC; Icontacts max: 40A
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPST-NO
Rated coil voltage: 12V AC
Contact current max.: 40A
Switched voltage: max. 277V AC
Manufacturer series: SET40
Mounting: connectors
Body dimensions: 68x48.1x33mm
Coil resistance: 75Ω
Contact material: AgSnO2
Leads: quick connect terminal
DC contacts rating @R: 40A / 250V DC
Contact resistance: 100mΩ
Switching capacity: 10kVA
Contact rated current: 40A
Operating temperature: -40...85°C
Написати відгук
Category: Power Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPST-NO; Ucoil: 12VAC; Icontacts max: 40A, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPST-NO, Rated coil voltage: 12V AC, Contact current max.: 40A, Switched voltage: max. 277V AC, Manufacturer series: SET40, Mounting: connectors, Body dimensions: 68x48.1x33mm, Coil resistance: 75Ω, Contact material: AgSnO2, Leads: quick connect terminal, DC contacts rating @R: 40A / 250V DC, Contact resistance: 100mΩ, Operate time: 30ms, Mechanical durability: 10000000 cycles, Coil power consumption: 2.5VA, Electrical life: 30000 cycles, Switching capacity: 10kVA, Contact rated current: 40A, Operating temperature: -40...85°C.