SF2005GHC0G
SF2005GHC0G Taiwan Semiconductor Corporation
SF2001G%20SERIES_I2104.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE GEN PURP 300V 20A TO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 80pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Grade: Automotive
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 300 V
Qualification: AEC-Q101
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE GEN PURP 300V 20A TO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 35 ns, Technology: Standard, Capacitance @ Vr, F: 80pF @ 4V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Grade: Automotive, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 5 µA @ 300 V, Qualification: AEC-Q101.