SFAF2005G C0G
SFAF2005G C0G Taiwan Semiconductor Corporation
SFAF2001G%20SERIES_J2105.pdf
Виробник: Taiwan Semiconductor Corporation
Description: DIODE GEN PURP 300V 20A ITO220AC
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 35 ns
Technology: Standard
Capacitance @ Vr, F: 150pF @ 4V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: ITO-220AC
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.3 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 10 µA @ 300 V