SFW11R-1STAE5LF Amphenol ICC (FCI)
10100523.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FPC BOTTOM 11POS 1MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Gold
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 11
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
Height Above Board: 0.106" (2.70mm)
Locking Feature: Slide Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.33mm
Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Cable End Type: Tapered
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Bottom
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FPC BOTTOM 11POS 1MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Gold, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 11, Pitch: 0.039" (1.00mm), Termination: Solder, Height Above Board: 0.106" (2.70mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.33mm, Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Bottom.
Інші пропозиції SFW11R-1STAE5LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFW11R-1STAE5LF SFW11R-1STAE5LF Виробник : Amphenol FCI 10100523.pdf FFC & FPC Connectors 1.00mm Flex Connector, SFW-R series, 11 Position, Bottom side Contact, Side Entry Surface Mount ZIF Connector, Lead Free, Selective Gold plated Terminals with Tin-plate Solder-tail, Plastic Reel.