SFW12S-6STE1LF
SFW12S-6STE1LF Amphenol ICC (FCI)
flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN CIC VERT 12POS 1MM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Tin
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount
Number of Positions: 12
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.209" (5.30mm)
Locking Feature: Slide Lock
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Actuator Material: Thermoplastic, Glass Filled
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm
Housing Material: Thermoplastic, Glass Filled
Cable End Type: Tapered
Flat Flex Type: CIC
Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN CIC VERT 12POS 1MM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Tin, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 12, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.209" (5.30mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Thermoplastic, Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, Housing Material: Thermoplastic, Glass Filled, Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: CIC, Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided.
Інші пропозиції SFW12S-6STE1LF
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SFW12S-6STE1LF SFW12S-6STE1LF Виробник : Amphenol FCI flexconnectors_100mm_sfw_s.pdf FFC & FPC Connectors 1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 11 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF, CIC connector, Lead Free.