SFW18S-2STME5LF Amphenol ICC (FCI)
sfw_s-2st_e1lf.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FFC FPC VERT 18POS 1MM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF)
Number of Positions: 18
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Termination: Solder
Height Above Board: 0.209" (5.30mm)
Locking Feature: Slide Lock
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm
Cable End Type: Straight, Tapered
Flat Flex Type: FFC, FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN FFC FPC VERT 18POS 1MM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Solder Retention, Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Tin, Mounting Type: Surface Mount, Number of Positions: 18, Pitch: 0.039" (1.00mm), Termination: Solder, Height Above Board: 0.209" (5.30mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Thermoplastic, Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.30mm, 0.33mm, Cable End Type: Straight, Tapered, Flat Flex Type: FFC, FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Vertical - 1 Sided.