SFW24R-2STAE1LF
SFW24R-2STAE1LF Amphenol ICC (FCI)
flexconnectors_100mm_sfw_r.pdf
Виробник: Amphenol ICC (FCI)
Description: CONN FPC TOP 24POS 1MM R/A
Packaging: Tape & Reel (TR)
Features: Zero Insertion Force (ZIF)
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 100V
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Number of Positions: 24
Pitch: 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Termination: Solder
Height Above Board: 0.106" (2.70mm)
Locking Feature: Slide Lock
Contact Material: Phosphor Bronze
FFC, FCB Thickness: 0.33mm
Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled
Cable End Type: Tapered
Flat Flex Type: FPC
Connector/Contact Type: Contacts, Top
Написати відгук
Description: CONN FPC TOP 24POS 1MM R/A, Packaging: Tape & Reel (TR), Features: Zero Insertion Force (ZIF), Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 100V, Mounting Type: Surface Mount, Right Angle, Number of Positions: 24, Pitch: 0.039" (1.00mm), Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Termination: Solder, Height Above Board: 0.106" (2.70mm), Locking Feature: Slide Lock, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Actuator Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Contact Material: Phosphor Bronze, FFC, FCB Thickness: 0.33mm, Housing Material: Polyphenylene Sulfide (PPS), Glass Filled, Cable End Type: Tapered, Flat Flex Type: FPC, Connector/Contact Type: Contacts, Top.