SG40T120DB
SG40T120DB SIRECTIFIER
_Catalogue_2025-2027.pdf SG40T120DB.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: THT IGBT transistors
Description: Transistor: IGBT; 1.2kV; 40A; 300W; TO247AD
Type of transistor: IGBT
Collector-emitter voltage: 1.2kV
Collector current: 40A
Power dissipation: 300W
Case: TO247AD
Gate-emitter voltage: ±20V
Pulsed collector current: 180A
Mounting: THT
Gate charge: 170nC
Kind of package: tube
Turn-on time: 143ns
Turn-off time: 560ns
Features of semiconductor devices: integrated anti-parallel diode
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT IGBT transistors, Description: Transistor: IGBT; 1.2kV; 40A; 300W; TO247AD, Type of transistor: IGBT, Collector-emitter voltage: 1.2kV, Collector current: 40A, Power dissipation: 300W, Case: TO247AD, Gate-emitter voltage: ±20V, Pulsed collector current: 180A, Mounting: THT, Gate charge: 170nC, Kind of package: tube, Turn-on time: 143ns, Turn-off time: 560ns, Features of semiconductor devices: integrated anti-parallel diode.