SG40T120UDB2
SG40T120UDB2 SIRECTIFIER
SG40T120UDB.pdf _Catalogue_2025-2027.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: THT IGBT transistors
Description: Transistor: IGBT; 1.2kV; 40A; 280W; TO247AD
Type of transistor: IGBT
Collector-emitter voltage: 1.2kV
Collector current: 40A
Power dissipation: 280W
Case: TO247AD
Gate-emitter voltage: ±20V
Pulsed collector current: 180A
Mounting: THT
Gate charge: 230nC
Kind of package: tube
Features of semiconductor devices: integrated anti-parallel diode
Turn-on time: 109ns
Turn-off time: 338ns
на замовлення 23 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT IGBT transistors, Description: Transistor: IGBT; 1.2kV; 40A; 280W; TO247AD, Type of transistor: IGBT, Collector-emitter voltage: 1.2kV, Collector current: 40A, Power dissipation: 280W, Case: TO247AD, Gate-emitter voltage: ±20V, Pulsed collector current: 180A, Mounting: THT, Gate charge: 230nC, Kind of package: tube, Features of semiconductor devices: integrated anti-parallel diode, Turn-on time: 109ns, Turn-off time: 338ns.