SGG600T120UC5 SIRECTIFIER
SGO600T120UC3.pdf _Catalogue_2025-2027.pdf
Виробник: SIRECTIFIER
Category: IGBT modules
Description: Module: IGBT; transistor/transistor; IGBT half-bridge; Ic: 600A
Max. off-state voltage: 1.2kV
Semiconductor structure: transistor/transistor
Type of semiconductor module: IGBT
Topology: IGBT half-bridge; NTC thermistor
Electrical mounting: Press-in PCB; screw
Mechanical mounting: screw
Gate-emitter voltage: ±20V
Collector current: 600A
Pulsed collector current: 1.2kA
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: IGBT modules, Description: Module: IGBT; transistor/transistor; IGBT half-bridge; Ic: 600A, Max. off-state voltage: 1.2kV, Semiconductor structure: transistor/transistor, Type of semiconductor module: IGBT, Topology: IGBT half-bridge; NTC thermistor, Electrical mounting: Press-in PCB; screw, Mechanical mounting: screw, Gate-emitter voltage: ±20V, Collector current: 600A, Pulsed collector current: 1.2kA.