Продукція > SGH > SGH80N60UFDTU=
SGH80N60UFDTU=
Виробник:
на замовлення 450 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис SGH80N60UFDTU=
Description: IGBT 600V 80A 195W TO3P, Packaging: Tube, Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Reverse Recovery Time (trr): 95 ns, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.6V @ 15V, 40A, Supplier Device Package: TO-3P, Td (on/off) @ 25°C: 23ns/90ns, Switching Energy: 570µJ (on), 590µJ (off), Test Condition: 300V, 40A, 5Ohm, 15V, Gate Charge: 175 nC, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 80 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 220 A, Power - Max: 195 W.
Інші пропозиції SGH80N60UFDTU=
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SGH80N60UFDTU SGH80N60UFDTU Виробник : onsemi SGH80N60UFD.pdf Description: IGBT 600V 80A 195W TO3P
Packaging: Tube
Package / Case: TO-3P-3, SC-65-3
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Reverse Recovery Time (trr): 95 ns
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.6V @ 15V, 40A
Supplier Device Package: TO-3P
Td (on/off) @ 25°C: 23ns/90ns
Switching Energy: 570µJ (on), 590µJ (off)
Test Condition: 300V, 40A, 5Ohm, 15V
Gate Charge: 175 nC
Part Status: Obsolete
Current - Collector (Ic) (Max): 80 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 220 A
Power - Max: 195 W