SH21B561K501CT
SH21B561K501CT Walsin Technology Corporation
WTC_MLCC_Soft_term_SH.pdf
Виробник: Walsin Technology Corporation
Description: CAP CER 560PF 500V X7R 0805
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage, Soft Termination
Voltage - Rated: 500V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: SMPS Filtering, Boardflex Sensitive
Thickness (Max): 0.035" (0.90mm)
Capacitance: 560 pF
Написати відгук
Description: CAP CER 560PF 500V X7R 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±10%, Features: High Voltage, Soft Termination, Voltage - Rated: 500V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X7R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: SMPS Filtering, Boardflex Sensitive, Thickness (Max): 0.035" (0.90mm), Capacitance: 560 pF.