SICR40650WT
SICR40650WT SMC Diode Solutions
SICR40650WT%20N1997%20REV.-.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE SCHOTTKY 650V 20A TO247AD
Packaging: Tube
Package / Case: TO-247-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 650pF @ 0V, 1MHz
Current - Average Rectified (Io): 20A
Supplier Device Package: TO-247AD
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 20 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 300 µA @ 650 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE SCHOTTKY 650V 20A TO247AD, Packaging: Tube, Package / Case: TO-247-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 650pF @ 0V, 1MHz, Current - Average Rectified (Io): 20A, Supplier Device Package: TO-247AD, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 2 V @ 20 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 300 µA @ 650 V.