SICRF10650CT
SICRF10650CT SMC Diode Solutions
SICR10650CT%20%20SICRB10650CT%20%20SICRD10650CT%20%20SICRF10650CT%20N1871%20Draft%201.pdf
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE SIL CARB 650V 5A ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 0 ns
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Current - Average Rectified (Io): 5A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.7 V @ 5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 60 µA @ 650 V