Продукція > SEMIKRON DANFOSS > SKM200GAL12T4 22892320
SKM200GAL12T4 22892320 SEMIKRON DANFOSS
SKM200GAL12T4.pdf
Виробник: SEMIKRON DANFOSS
Category: IGBT modules
Description: Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 1.2kV; screw
Type of semiconductor module: IGBT
Semiconductor structure: diode/transistor
Max. off-state voltage: 1.2kV
Collector current: 200A
Case: SEMITRANS3
Application: for UPS; Inverter; photovoltaics
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Gate-emitter voltage: ±20V
Pulsed collector current: 600A
Mechanical mounting: screw
Topology: boost chopper
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: IGBT modules, Description: Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 1.2kV; screw, Type of semiconductor module: IGBT, Semiconductor structure: diode/transistor, Max. off-state voltage: 1.2kV, Collector current: 200A, Case: SEMITRANS3, Application: for UPS; Inverter; photovoltaics, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Gate-emitter voltage: ±20V, Pulsed collector current: 600A, Mechanical mounting: screw, Topology: boost chopper.