Продукція > SEMIKRON DANFOSS > SKM400GM12T4 22892490
SKM400GM12T4 22892490 SEMIKRON DANFOSS
SKM400GM12T4.pdf
Виробник: SEMIKRON DANFOSS
Category: IGBT modules
Description: Module: IGBT; transistor/transistor,common emitter; IGBT x2
Type of semiconductor module: IGBT
Semiconductor structure: common emitter; transistor/transistor
Max. off-state voltage: 1.2kV
Collector current: 400A
Case: SEMITRANS3
Application: Inverter
Electrical mounting: FASTON connectors; screw
Gate-emitter voltage: ±20V
Pulsed collector current: 1.2kA
Mechanical mounting: screw
Topology: IGBT x2
Написати відгук
Category: IGBT modules, Description: Module: IGBT; transistor/transistor,common emitter; IGBT x2, Type of semiconductor module: IGBT, Semiconductor structure: common emitter; transistor/transistor, Max. off-state voltage: 1.2kV, Collector current: 400A, Case: SEMITRANS3, Application: Inverter, Electrical mounting: FASTON connectors; screw, Gate-emitter voltage: ±20V, Pulsed collector current: 1.2kA, Mechanical mounting: screw, Topology: IGBT x2.