SL2026-R055LHF
SL2026-R055LHF ITG Electronics, Inc.
e4bd2f4f97e0d404364e016971c2238d.pdf
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: FIXED IND 55NH 40A 0.47MOHM SMD
Tolerance: ±15%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.197" W (5.20mm x 5.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 0.47mOhm
Current - Saturation (Isat): 68A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.260" (6.60mm)
Part Status: Active
Inductance: 55 nH
Current Rating (Amps): 40 A