SLP2161446Z
SLP2161446Z FISCHER ELEKTRONIK
Виробник: FISCHER ELEKTRONIK
Category: Pin headers
Description: Connector: pin strips; pin header; male; PIN: 6; THT; 3A; 250V; SLP 2
Kind of package: bulk
Contact plating: tinned
Flammability rating: UL94V-0
Operating temperature: -40...163°C
Contacts pitch: 2.54mm
Overall length: 14.4mm
Current rating: 3A
Number of pins: 6
Connector pinout layout: 2x3
Rated voltage: 0.25kV
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: Pin headers, Description: Connector: pin strips; pin header; male; PIN: 6; THT; 3A; 250V; SLP 2, Body colour: black, Contact material: bronze, Kind of package: bulk, Contact plating: tinned, Kind of connector: male, Connector: pin header, Type of connector: pin strips, Body material: polyamide 46, Manufacturer series: SLP 2, Spatial orientation: straight, Electrical mounting: THT, Flammability rating: UL94V-0, Operating temperature: -40...163°C, Contacts pitch: 2.54mm, Overall length: 14.4mm, Current rating: 3A, Number of pins: 6, Connector pinout layout: 2x3, Rated voltage: 0.25kV.