SLQ40407A-1R5MHF
SLQ40407A-1R5MHF ITG Electronics, Inc.
b1b65e2b887c23e992e9401d0dcd009b.pdf
Виробник: ITG Electronics, Inc.
Description: 1.5UH, 20%, 0.73MOHM, 10.0A MAX.
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 2-SMD
Size / Dimension: 0.394" L x 0.275" W (10.00mm x 7.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 130°C
DC Resistance (DCR): 0.73mOhm
Current - Saturation (Isat): 10A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 500 kHz
Height - Seated (Max): 0.394" (10.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 1.5 µH
Current Rating (Amps): 31 A