SM-42A101 Nidec Components Corporation
sm-42&sm-43.pdf
Виробник: Nidec Components Corporation
Description: TRIMMER 100OHM 0.25W J LEAD SIDE
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Termination Style: J Lead
Resistive Material: Cermet
Part Status: Active
Resistance: 100 Ohms
Number of Turns: 11.0
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRIMMER 100OHM 0.25W J LEAD SIDE, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Termination Style: J Lead, Resistive Material: Cermet, Part Status: Active, Resistance: 100 Ohms, Number of Turns: 11.0.
Інші пропозиції SM-42A101
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
SM-42A101 SM-42A101 Виробник : Nidec Components sm-42&sm-43.pdf Trimmer Resistors - SMD 100 W 5mm SMD 11 turn, J-lead, side-adjustment