SM-42A202 Nidec Components Corporation
sm-42&sm-43.pdf
Виробник: Nidec Components Corporation
Description: TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD SIDE
Power (Watts): 0.25W, 1/4W
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Adjustment Type: Side Adjustment
Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm)
Resistive Material: Cermet
Resistance: 2 kOhms
Number of Turns: 11
Написати відгук
Description: TRIMMER 2K OHM 0.25W J LEAD SIDE, Power (Watts): 0.25W, 1/4W, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Adjustment Type: Side Adjustment, Size / Dimension: Rectangular - 0.189" x 0.181" Face (4.80mm x 4.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Termination Style: J Lead, Resistive Material: Cermet, Resistance: 2 kOhms, Number of Turns: 11.